Victorian London RPG
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Victorian London RPG
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Alexandra "Alex" Jade-Winklett

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
Alex Jade

Alex JadeAlexandra "Alex" Jade-Winklett Empty
PisanieTemat: Alexandra "Alex" Jade-Winklett   Alexandra "Alex" Jade-Winklett I_icon_minitimeNie 23 Sty 2011, 13:14

Imię i nazwisko: Alexandra "Alex" Jade-Winklett

Rasa: Człowiek

Profesja: Najemniczka

Wiek: 22

Lateralizacja: Praworęczna

Cechy:
Fizyczne:
Siła:*
Zręczność:***
Szybkość:***
Wytrzymałość:**
Społeczne:
Charyzma:**
Wygląd:**
Umysłowe:
Inteligencja:****
Siła woli:**
Spostrzegawczość:**

Umiejętności:
-Otwieranie zamków
-Skradanie się
-Pływanie
-Aktorstwo
-Dobra znajomość okolicy
-Kradzież
-Sztuka przetrwania
-Lingwistyka: język francuski
-Broń improwizowana
-Czytanie i pisanie
-Specjalizacja w walce bronią: sztylet


Wady:
Zwierzęta bały się jej - bezdomne koty z piskiem czmychały na drugą stronę ulicy, gdy tylko próbowała do nich podejść, psy szczekały ogłuszająco, gdy je mijała, a po ptakach zostawały tylko podrygujące rytmicznie liście, gdy skrzydlate stworzenia z przerażeniem podrywały się w powietrze. Nawet krowy nie chciały dawać jej mleka - którego Alex i tak nie znosiła, twierdząc, że ma na nie alergię. Możliwe, że była to prawda. Utrudniało jej to wszystko życie tak samo, jak zjawa, która wlokła się za jej cieniem, ilekroć Alex zrobiła choćby krok. Zły duch, kolejna pamiątka z życia na ulicy. Może duch któregoś z zamordowanych przez nią człowieka?

Zalety:
Alex, która długo żyła na ulicy i wielu rzeczy spróbowała, miała mocną głowę - inaczej pewnie byłaby martwa. Ilu to już mężczyzn próbowało ją upić i wykorzystać? Alex nawet nie umiała do tylu liczyć, z każdym napastnikiem jednak doskonale sobie radziła, ponieważ miała bardzo dobry refleks. . Pamiątką życia na ulicy - a może powiązań z innymi rasami - była umiejętność widzenia aur, tak samo uporczywa, co pomocna.

Ekwipunek:
W skórzanej torbie, którą Alex zawsze nosiła przy sobie, znajdował się dziennik, jedyne wspomnienie tego, co przeżyła w swoim życiu - pożółkłe kartki kryły w sobie więcej tajemnic, niż niejedna opasła księga. W swoim obecnym życiu dziewczyna rzadko coś w nim zapisywała, ale mimo to nosiła ze sobą ołówek. Do paska miała przypięty nóż i sztylet, z którego nie mogła zmyć tylko jednej plamy krwi. Pusta sakiewka przypominała jej o tym, że pomimo wyrwała się z piekła i z ulicy, już nigdy się nie zmieni. Na szyi zawsze nosiła zawieszony na rzemieniu tajemniczy wisiorek. Nie wiedziała, od kiedy go ma ani skąd, nie miała również pojęcia, co on symbolizuje: kwadrat, w który wpisano okrąg przecięty krzyżem.

Wygląd:
Ile razy już Alex przeklinała swój wygląd? Czasami uważała, że zdarzało jej się to częściej niż oddychanie. Zawsze miała na myśli swój wzrost - 70 cali. Ilekroć szła ulicą, czuła się jak wieża Eiffle'a wśród przysadzistych budyneczków w dzielnicy biedy. Do reszty nie miała zastrzeżeń, ale wzrost powodował, że w zasadzie nie zwracała uwagi na swoje walory - ciemne oczy o przenikliwym spojrzeniu, długie, brązowe włosy spływające w falach do ramion. Miała idealnie równy nos. Sama dziwiła się, jak to możliwe - tyle razy uczestniczyła w bójkach, a mimo to ani razu nie miała go złamanego. Nad prawym łukiem brwiowym widniała jedyna skaza jej twarzy - cienka blizna po ostrzu noża kuchennego, które zostało wprawione w ruch, by wybić jej oko. Dużym jej atutem były długie nogi - ale czy to dziwne przy takim wzroście? Na pewno pomagało jej to w życiu. Mogła szybko biegać i z dużą zręcznością wspinać się na najwyższe drzewa. Była dosyć szczupła, bo odkąd pamiętała, nie mogła zjeść do syta. W końcu małe ilości posiłków weszły im w krew i teraz wystarczały jej niewielkie porcje, by zaspokoić głód - a to powodowało, że nie przybywało jej wagi.
Zazwyczaj nosiła wąskie, ciemne spodnie, szkarłatną tunikę przewiązaną brunatnym pasem z błyszczącą klamrą. Na nogach miała sięgające do łydek buty z miękkiej, cienkiej skóry. Za nią, jako nieodłączny towarzysz jej cienia, łopotała czarna peleryna. O ile miała ją akurat na sobie - Alex bowiem miała nieznośny zwyczaj zostawiania jej we wszelkiego rodzaju knajpach i spelunkach, miejscach, do których, jeśli już raz wszedłeś, nigdy nie miałeś ochoty wracać.

Charakter:
Życie w miejscach, które bogatym ludziom śnią się jedynie w koszmarach, ukształtowało charakter Alex, rzeźbiąc w jej psychice bruzdy tak głębokie, że nikt nie był w stanie ich uleczyć. Dziewczyna nie ufała ludziom, nie potrafiła im powierzać swoich tajemnic, choć nie działało to w obie strony. Może to jej wygląd, niezniszczony przez przemoc i alkohol, powodował, że ludzie nie unikali jej osoby. Mimo to Alex wolała samotność. Swoje zlecenia wykonywała w pojedynkę, nie chciała, by ktoś jej pomagał ani ingerował bez potrzeby w jej życie. Była niezależna. Ta garstka ludzi, która miała okazję poznać ją bliżej, wiedziała, że dziewczyna jest bardzo samodzielna. Cynizm, sarkazm i złośliwość, którymi wręcz ociekały jej wypowiedzi, były tak zaraźliwe, że mogły nawet sprowokować Tamizę do wystąpienia z brzegów i sprzeciwienia się władzy. Mimo że Alex przez niemal całe życie była śledzona przez pech, to jednak udawało jej się nawet z najgorszych opresji wyjść bez większego szwanku. Przyjaciele znali ją jako wierną, lojalną osobę z niespotykanym poczuciem humoru, wrogowie - jako nieobliczalną kobietę, doskonale władającą sztyletem, dla której zemsta za krzywdy była jedynym światłem w tunelu mrocznych zaułków Londynu.

Historia:
Alex urodziła się w jednej z biednych dzielnic Londynu, pełnej śmieci i żebraków śpiących pod twoimi nogami, nad którymi przechodzisz i nawet tego nie zauważasz. Jej matka była prostytutką, ojciec zapewne jednym z klientów. Dziewczyna nigdy go nie poznała. Po latach mogła stwierdzić, że tyle samo, co o nim, wiedziała o matce - czyli dokładnie nic. Kirsten Jade, dziwka z najtańszego burdelu, mieszkała z Alex i jej dwoma braćmi - Jackiem i Paulem - w przesiąkniętym odorem uryny, potu, spermy i stęchlizny pokoju w obskurnym budynku, znajdującym się jakieś 200 metrów od lewego brzegu Tamizy. Dziewczyna nigdy nie określiła tego miejsca swoim domem. Mieszkała w nim jednak do trzynastego roku życia. Dokładnie w dniu swoich urodzin zobaczyła scenę, która była idealnym podsumowaniem całej jej egzystencji w tej małej klitce. Dwaj umundurowani oficerowie wywlekli z jej pokoju zakutego uprzednio w kajdanki Paula, oskarżając go o kradzież mięsa na straganie. Alex obserwowała całą scenę, siedząc na łóżku. Na twarzy miała wypisaną jakąś nienaturalną obojętność, ale tylko ona wiedziała, ile łez wówczas w sobie zdusiła. Tamtego po raz ostatni widziała zarówno Paula, jak i matkę oraz Jacka. Uciekła z domu na ulicę - z piekła do piekła. Nikt nawet nie próbował jej szukać.
Przez trzy lata snuła się po ulicach z pustą sakiewką i pustym żołądkiem. Ludzie nie zwracali na nią najmniejszej uwagi - takich jak ona było w Londynie całe mnóstwo. Przeważnie młodociane prostytutki, o podobnym życiorysie. Alex jednak nie chciała skończyć w burdelu. Pamięć o jej matce powodowała, że ilekroć z powodu braku jakichkolwiek środków do życia chciała sprzedać się jakiemuś bogatemu arystokracie czy choćby sklepikarzowi z rogu ulicy, nie mogła tego zrobić. Pomieszkiwała w piwnicach tak długo, aż dozorcy wyrzucali ją na bruk. Zwiedziła prawie wszystkie budynki w tej dzielnicy - i w prawie wszystkich mieszkała przez choćby parę dni.
Myślała, że jej życie zmieni się, gdy poznała Toma. Miała wtedy 16 lat, on 20. Pracował jako rzeźnik w warsztacie swojego ojca, zgorzkniałego, apodyktycznego i obleśnego Joe'ego. Alex zamieszkała w ich domu. Początkowo wszystko układało się świetnie, pomijając niewybredne uwagi i zaczepki ojca Toma. Chłopak kazał nie zwracać na to uwagi, a Alex starała się go słuchać. Miała gdzie mieszkać i co włożyć do garnka. Dopiero gdy pewnej sierpniowej nocy, gdy ciężkie krople deszczu rozbijały się o bruk, obaj - Tom i Joe - usiłowali upić Alex, a potem zgwałcić, dziewczyna uciekła. Przygarnęła ją stara gospodyni, Anne Winklett. Była to jedyna osoba w życiu Alex, do której dziewczyna mogła mówić "mamo", rozumiejąc znaczenie tego słowa. Anne Winklett zastępowała jej matkę przez parę miesięcy, a gdy umarła na cholerę, Alex przyjęła jej nazwisko. Nieco ponad pół roku, spędzone w malutkim mieszkaniu na granicy dzielnicy biedaków i mieszczan, było najlepszym okresem w życiu dziewczyny. Tuż po śmierci Anne Alex poznała Cornella Davidieu, arystokratę z francuskimi korzeniami. Był chłodny i wyrachowany, a jednocześnie tak czarujący, że dziewczyna zakochała się w nim. Wiedziała, że jest dla niego jedynie służką, ubogą dziewczyną z dzielnicy żebraków, ale mimo to Cornell związał się z nią. Choć raczej nie można mówić tu o poważnym związku. Po kilku miesiącach znajomości zerwał z nią wszelkie kontakty, oszukał i porzucił. Gdy Alex otrząsnęła się po tej porażce, zrozumiała, że związek z arystokratą wyszedł jej na dobre. Nauczyła się przy nim podstaw języka francuskiego, który potem próbowała doskonalić, przesiadując po nocach w jednej z bibliotek. Zobaczyła, że może żyć inaczej, nie tylko w wiecznej biedzie. Zajęcia, których się podejmowała, mimo że przynosiły jej pieniądze, nie były szlachetne. Stała się najemniczką w najgorszym możliwym znaczeniu tego słowa. Mordowała na zlecenie. Wbijała swój sztylet, którym nauczyła się doskonale władać, w ciała wielu osób. Patrzyła, jak ostrze miękko wsuwa się pod skórę, zamykając jednocześnie oczy, w których przestawała tlić się iskra życia.
Spoiler:


Ostatnio zmieniony przez Alex Jade dnia Wto 25 Sty 2011, 23:39, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Go down
Donatien
Admin
Donatien


Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

Alexandra "Alex" Jade-Winklett Empty
PisanieTemat: Re: Alexandra "Alex" Jade-Winklett   Alexandra "Alex" Jade-Winklett I_icon_minitimePon 24 Sty 2011, 23:32

By wszystko się ładnie zgadzało proponuję odjąć albo trzynastą gwiazdkę ze statystyk albo też trzy umiejętności.
Natomiast zaleta "wyjątkowo inteligentny" dodaje nam szóstą gwiazdkę do inteligencji. Ale pierw musimy mieć oczywiście w tej statystyce pięć gwiazdek.
Ponieważ według regulaminu nick ma być imieniem bądź imieniem i nazwiskiem postaci - na co mam go zmienić?

Poza technicznymi uwagami nie mam żadnych zarzutów co do bardziej fabularnej części karty, dlatego czekam z akceptacją na te małe poprawki.
Powrót do góry Go down
https://victorianlondon.forumpolish.com
Alex Jade

Alex JadeAlexandra "Alex" Jade-Winklett Empty
PisanieTemat: Re: Alexandra "Alex" Jade-Winklett   Alexandra "Alex" Jade-Winklett I_icon_minitimeWto 25 Sty 2011, 19:02

Och... Błąd przy pracy...
Co do punktów umiejętności (wersja poprawiona):
Cechy:
Fizyczne:
Siła:*
Zręczność:***
Szybkość:***
Wytrzymałość:**
Społeczne:
Charyzma:**
Wygląd:**
Umysłowe:
Inteligencja:****
Siła woli:**
Spostrzegawczość:**

Dalsza część, czyli zalety (również po wprowadzeniu paru zmian):
Zalety:
Alex, która długo żyła na ulicy i wielu rzeczy spróbowała, miała mocną głowę - inaczej pewnie byłaby martwa. Ilu to już mężczyzn próbowało ją upić i wykorzystać? Alex nawet nie umiała do tylu liczyć, z każdym napastnikiem jednak doskonale sobie radziła, ponieważ miała bardzo dobry refleks. Pamiątką życia na ulicy - a może powiązań z innymi rasami - była umiejętność widzenia aur, tak samo uporczywa, co pomocna.

Jeśli zaś chodzi o nick, to proszę o zmianę na "Alex Jade", o ile zgadza się to z regulaminem. Jakoś przeżyję utratę poprzedniego...;D
Powrót do góry Go down
Donatien
Admin
Donatien


Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

Alexandra "Alex" Jade-Winklett Empty
PisanieTemat: Re: Alexandra "Alex" Jade-Winklett   Alexandra "Alex" Jade-Winklett I_icon_minitimeWto 25 Sty 2011, 19:21

Oczywiście ;] Akceptuję.
Powrót do góry Go down
https://victorianlondon.forumpolish.com
Nicholas
Przywódca grupy Corvus
Nicholas


Profesja : Finansista

Alexandra "Alex" Jade-Winklett Empty
PisanieTemat: Re: Alexandra "Alex" Jade-Winklett   Alexandra "Alex" Jade-Winklett I_icon_minitimeWto 25 Sty 2011, 20:14

Ja poproszę jeszcze o avatarka i wprowadzenie zmian do głównej karty postaci i również będzie akcept

Edit: Akcept
Powrót do góry Go down
Sponsored content

Alexandra "Alex" Jade-Winklett Empty
PisanieTemat: Re: Alexandra "Alex" Jade-Winklett   Alexandra "Alex" Jade-Winklett I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Alexandra "Alex" Jade-Winklett
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Victorian London RPG :: Informacje :: Karty postaci :: Zaakceptowane-
Skocz do: