Victorian London RPG
 
IndeksFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Custodia

Go down 
AutorWiadomość
Donatien
Admin
avatar

Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

PisanieTemat: Custodia   Nie 28 Lut 2010, 19:55

Do tej organizacji przystąpić może każda postać, o ile zostanie to dobrze uzasadnione w Karcie Postaci. Po akceptacji KP po wszelkie misje należy zgłaszać się do Grabarza, Zoyi lub Donatiena. Do organizacji, rzecz jasna, można również dostać się później, w wyniku konkretnych działań w grze fabularnej.


Zdarza się tak, iż niektórym ludziom dane jest poznać tajemnice dla innych niedostępne i ukryte głęboko przed ich wzrokiem. Część owych person robi z tej wiedzy użytek i stara się ją zgłębić (pozostała część zazwyczaj albo popada w szaleństwo albo też ginie z rąk owych tajemnic). Ludzi tych (bo w tej organizacji nie ma innych stworzeń) prócz głodu wiedzy łączy też niechęć lub nawet nienawiść do wszystkich nadnaturalnych istot.
Custodia jest starą organizacją, której początki sięgają wczesnego średniowiecza. Wtedy to właśnie wielebny Mauritius Tourine obudził się pewnej nocy w swym łożu by z przerażeniem stwierdzić, iż nawiedził go demon. Przynajmniej wtedy tak sądził, dopóki nie dowiedział się, że w istocie był to upiór dziś zwany strzygoniem. Jak wielebnemu udało się ujść z życiem i do tego pozyskać informacje o tej istocie? Tego nikt nie wie, gdyż archiwa stowarzyszenia uległy częściowemu zniszczeniu w Wielkim Pożarze Londynu w 1666 roku. Chodzą jednak słuchy, iż istnieją tajne dokumenty, do których dostęp ma tylko Namiestnik (głowa całej organizacji). Jakkolwiek by nie było ważnym jest, że Mauritius jako pierwszy nie dość, że zerknął za kurtynę znanej mu rzeczywistości to postanowił również wykorzystać swą wiedzę i nauczać osoby, które uznał za godne i zaufane. Tym sposobem zawiązała się organizacja do dziś nosząca tą samą łacińską nazwę, mająca na celu badanie oraz zwalczanie wszelkiego plugastwa, które podszywa się pod istoty człowiecze. Rzecz jasna nie od początku była ona taka jaką znamy ją teraz. Miała swą burzliwą historię i okresy, gdy jej istnienie zagrożone było zdemaskowaniem. Nadal jednak pozostała organizacją tajną i hermetyczną, dopuszczającą w swe szeregi tylko osoby, które swymi talentami i rozsądkiem mogą przysłużyć się jej celom. A jakie to są dokładnie cele? Członkowie Custodii dzielą się na dwie kategorie: naukowcy oraz wojownicy. Ci pierwsi starają się pozyskać jak najwięcej informacji o istotach nadnaturalnych by poszerzyć bibliotekę stowarzyszenia. Kieruje nimi zazwyczaj ciekawość, chęć przysłużenia się słusznej sprawie lub po prostu całkowite oddanie organizacji, które niekiedy jest wynikiem długu wdzięczności wobec jej członków (bo nie raz zdarzało się tak, iż ratowali oni człowieka, który poznawszy prawdę o "innym" świecie podążył tą samą ścieżką co jego wybawcy). Wojownicy zaś zajmują się właśnie tym co sugeruje nazwa: są to osoby, które specjalizują się w zabijaniu wszelkich "potworów" i które nierzadko kierują się w tym osobistymi pobudkami. Niemniej Custodia stara się wystrzegać zbyt fanatycznych mścicieli, którzy opętani żądzą zemsty podporządkowują jej swe życie i stawiają ją jako cel nadrzędny.
Jak już było powiedziane wcześniej głową całej organizacji jest Namiestnik, który zostaje wybierany zawsze tylko i wyłącznie z grona Rady składającej się z pięciu osób. Owa Rada ma za zadanie pomagać w sprawowaniu pieczy nad całą organizacją, lecz decydujący głos w sprawie ma zawsze Namiestnik, który musi zatwierdzić dany pomysł by ten mógł wejść w życie. Poza Radą nie ma już żadnych innych hierarchicznych rang i wszyscy nazywani są po prostu członkami organizacji bądź też (choć to powoli wychodzi z użycia) Neofitami.
Custodia jest organizacją tajną, a co za tym idzie zdrada jest w niej uważana za największy grzech i karana bardzo surowo. Delikwenta, który się jej w jakiś sposób dopuścił ścigają wszyscy członkowie (a należy wspomnieć, że zawsze wśród nich znajdują się i Ci bardziej wpływowi, którzy wykorzystując swą władzę z takiego osobnika mogą zrobić najbardziej poszukiwanego przestępcę kraju). Stowarzyszeniu jednak daleko do sekty, rytuałów magicznych i przysiąg spisanych krwią. Custodia kieruje się wiedzą, suchymi faktami i rozumnym ich wykorzystaniem w walce z istotami nadnaturalnymi. Nikt nie uprawia tu żadnych czarów czy wróżb jednakże w szeregi dopuszczani bywają osobnicy o zdolnościach paranormalnych (media) o ile Namiestnik uzna, iż są przydatni. Jedyną przysięgą organizacji jest ta, którą wypowiada się przy oficjalnym wstąpieniu w jej szeregi.

Podsumowując:
- do organizacji należeć może każda postać ludzka
- członkowie organizacji tępią wszystkich nieludzi, bez żadnych wyjątków
- przynależność do tej organizacji jest tajna
- jeśli postać należy do tej organizacji należy to zaznaczyć w KP (najlepiej w historii)

__________________

"I zło chce nas jedynie uszczęśliwić."
- Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry Go down
http://victorianlondon.forumpolish.com
 
Custodia
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Victorian London RPG :: Informacje :: Opis świata Victorian London-
Skocz do: