Victorian London RPG
 
IndeksFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Wady

Go down 
AutorWiadomość
Donatien
Admin
Donatien

Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

PisanieTemat: Wady   Sob 20 Lut 2010, 22:47

Wad nie można powielać.

Wyjątkowo: słaby fizycznie, głupi, cherlawy, niezgrabny, brzydki, pozbawiony charyzmy, słaba wola itd. (-1 gwiazdka odpowiedniej statystyki) - Twojej postaci brak wrodzonych predyspozycji do którejś z cech. Wada ta może dotyczyć każdej z nich, ale tylko jeden raz.

Brak kończyny (należy napisac jakiej) - W wyniku zawirowań losu Twoja postać straciła jedną z kończyn, co znacznie utrudnia pewne zadania związane z jej używaniem. Brak nogi jest w końcu dolegliwością o sporym wpływie na szybkość a złapanie czegoś brakującą dłonią nie jest możliwe, czyż nie?

Strach przed symbolami religijnymi/ demonicznymi - Twoja postać odczuwa, często irracjonalny, lęk przed symbolami pewnych rodzajów religii. Lęk przed ów symbolami jest tak silny, że postać nie jest zdolna do nich podejść a sama perspektywa bycia przez nie dotkniętymi budzi paniczny lęk. (tej wady nie mogą wybrać Anioły i Demony, gdyż mają ją automatycznie przypisaną swej rasie)

Deformacja ciała - Twoja postać cierpi na utrudniającą życie deformację ciała (najczęściej jest ona wrodzona). Efekty ów zniekształcenia powinny zostać opisane w historii i zaakceptowane przez sprawdzających kartę MG. Należy pamiętać, że utrudnienia spowodowane tą wadą nie mogą być zbyt małe.

Karłowaty - Twoja postać jest nieprzeciętnie niska, a najpewniej nie dorasta nawet do 1,5 metra. Będzie ona miała kłopoty z sięgnięciem po przedmioty pozostawione w wysoko położonych miejscach, jej prędkość biegu będzie zawsze niższa a zasięg ciosów-ograniczony.

Ślepy/ głuchy/ niemy - Twoja postać jest pozbawiona wzroku, słuchu lub umiejętności mówienia. Ślepi lub głusi nie mogą się, naturalnie posługiwać odpowiednimi zmysłami, niemowa nie będzie natomiast zdolny do prowadzenia dialogu, wołania o pomoc itp.

Choroba przewlekła (np. podagra, syfilis, stwardnienie rozsiane) - Twoja postać cierpi na jakąś odmianę przewlekłej, bardzo trudnej do wyleczenia choroby, której objawy utrudniają jej życie.

Bojaźliwy - Twoja postać jest niezwykle strachliwa, przez co łatwo ulega groźbom i ucieka przed każdym znamieniem niebezpieczeństwa. Próba stanięcia twarzą w twarz z zagrożeniem wymaga wykonania przez MG testu siły woli bohatera, by sprawdzić, czy przełamał on strach.

Konflikt z naturą - Twoja postać ma w sobie coś nienaturalnego, co sprawia, że zwierzęta czują przed nią lęk. Ptaki nigdy nie podejdą do niej blisko, psy będą warczeć i atakować, koty uciekać lub drapać...nie ma tu żadnych odstępstw.

Napiętnowany - Twoja postać posiada jakąś cechę rasy nieludzi, np. bladość cery charakterystyczną dla wampirów, czy też nietolerancję zła aniołów.

Prześladowany/nawiedzany przed złego ducha - Twoja postać jest celem ataków nieprzyjaznej duszy zmarłego. Duch bardzo rzadko atakuje bezpośrednio, może jednak przeszkadzać poprzez przesuwanie przedmiotów,zdradzanie obecności bohatera, gdy ten chce być ukryty, podkładanie nogi itp. Złej duszy bardzo trudno się pozbyć, jest ona bowiem zwykle bardzo silna.

Choroba psychiczna (liczą się tylko te cięższe takie jak schizofrenia) - Twoja postać cierpi na poważną chorobę psychiczną. Gracz może sam wybrać schorzenie, jednak ocena, czy nadaje się ono do użycia w charakterze tej wady należy do MG lub Administratorów.

Wzbudzający niepokój (nie wzbudza zaufania) - Twoja postać ma w sobie coś niepokojącego, przez co inni czują się przy niej bardzo nieswojo. Posiadacze tej wady mają problemy ze wzbudzaniem zaufania wśród rozmówców i często zostają wyrzutkami społecznymi.

Biedak - Pieniądze jakoś nie trzymają się Twojej postaci, przez co ma ona kłopoy z zarabianiem (pieniądze same znikają... ciekawe dlaczego?) oraz nie może posiadac żadnej zalety związanej z pomnażaniem majątku.

Słaba głowa - Alkohol ma na Twoją postać bardzo silny wpływ, przez co upija się ona znacznie szybciej niż inni, a stan ten niemal zawsze wiąże się u niej z utratą przytomności.

Chorowity - Twoja postać jest pechowym posiadaczem słabego systemu immunologicznego, przez co bardzo łatwo zapada na różne choroby, od grypy zaczynając, na gruźlicy kończąc. Musi więc ona za wszelką cenę unikać brudnych miejsc oraz osób już chorujących. Mistrzowie Gry lub admini decydują o tym kiedy i dlaczego ten przykry stan nastąpi.

Podatny na trucizny - Organizm Twojej postaci ostro reaguje na wszelkie toksyny, przez co dawka, która jedynie uśpiłaby przeciętną osobę, lub zafundowała jej roztrój żołądka może się dla niej okazać śmiertelna.

Dwie lewe ręce - Twoja postać zupełnie nie radzi sobie z mechanizmami oraz wytwarzaniem przedmiotów. Wykonane przez nią meble są koślawe, "naprawione" zegarki nie działają, zakładane zamki nie są żadnym zabezpieczeniem. Osoby takie nigdy nie zostają rzemieślnikami, zegarmistrzami itp, gdyż po prostu nie mają prawa bytu w tych zawodach.

- Alergia (należy napisać na co) - Twoja postać cierpi na dokuczliwe silne uczulenie na konkretne substancje, które czy to poprzez kontakt ze skórą alergika, zmysłem powonienia czy po połknięciu wywołują u niego reakcję uciążliwego swędzenia, zaczerwienienia skóry, kataru, łzawienia, wysypki i innych mało przyjemnych rzeczy, które skutecznie uprzykrzają życie.

__________________

"I zło chce nas jedynie uszczęśliwić."
- Stanisław Jerzy Lec
Powrót do góry Go down
http://victorianlondon.forumpolish.com
 
Wady
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Victorian London RPG :: Informacje :: Opis świata Victorian London-
Skocz do: