Victorian London RPG
 
IndeksFAQSzukajGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Karta postaci - wzór

Go down 
AutorWiadomość
Zoya
Admin
avatar

Profesja : Okultysta
Wiek postaci : 16-17 lat

PisanieTemat: Karta postaci - wzór   Sro 03 Lut 2010, 18:15

Karta postaci nie może zawierać emotek, kolorowej czcionki, nadmiernej ilości wulgaryzmów oraz wszelkich elementów mogących być uznanymi za plagiat.

Początkowa ilość punktów wolnych: 10

Imię i nazwisko:

Rasa: Wybierać można tylko spośród tych dostępnych na grze: link. Zakazane jest tworzenie własnych ras oraz hybryd.

Profesja: Wybierać można tylko spośród tych dostępnych na grze: link. Zakazane jest tworzenie własnych profesji.

Wiek: W granicach rozsądku.

Lateralizacja: Tutaj należy wpisać czy nasza postać jest lewo- czy praworęczna.

Statystyki:
Określane przez gwiazdki (*). Wyjściowo każda postać dostaje jedną gwiazdkę do każdej statystyki i jest to minimum jakie może posiadać nie mając specjalnych wad. Maksimum możliwe do wykupienia za punkty wolne (cennik na dole tej karty) to dodatkowe cztery gwiazdki (czyli w sumie pięć). Liczba ta może zostać przekroczona za pomocą odpowiednich zalet.
Początkowa ilość wolnych gwiazdek do rozdzielenia: 12
Fizyczne
Siła: *
Zręczność: *
Szybkość: *
Wytrzymałość: *
Społeczne
Charyzma: *
Wygląd: *
Umysłowe
Inteligencja: *
Siła woli: *
Spostrzegawczość: *

Gwiazdki, a wartości cech:
* - słaby
** - przeciętny
*** - dobry
**** - bardzo dobry
***** - wybitny

Umiejętności: Każda postać dostaje na początku jedną (1) darmową umiejętność, którą może wybrać spośród tych, które zostały przypisane jej rasie. Resztę umiejętności (już dowolnych, z ogólnej puli) można wykupić za punkty wolne. Lista umiejętności: link.

Wady: Nie są obowiązkowe, aczkolwiek czynią postać bardziej złożoną i ciekawą. Wybranie jednej wady umożliwia wybranie jednej z zalet (analogicznie do tego wybierając dwie wady dajemy sobie możliwość wyboru dwóch zalet itd.). Lista wad dostępna tutaj: link.

Zalety: Nie są obowiązkowe, aczkolwiek czynią postać bardziej złożoną i ciekawą. Można je wykupić za punkty wolne zgodnie z cennikiem znajdującym się na samym dole tej karty. Lista zalet dostępna tutaj: link.

Ekwipunek: Rzeczy, które Twoja postać nosi przy sobie na co dzień. W tym broń, pieniądze oraz wszystkie inne niezbędne rzeczy.

Wygląd: Wzrost, waga, kolor włosów, tusza, znaki szczególne oraz wszystkie inne cechy, które są niezbędne do zbudowania wyraźnego i pobudzającego wyobraźnię opisu wyglądu postaci. Mile widziany jest obraz/rysunek postaci w stroju neutralnym bądź z epoki, który jednak nie może zastąpić opisu wyglądu, a jedynie stanowi jego uzupełnienie.

Charakter: Cechy charakteru oraz osobowości postaci opisane w sposób nie będący prostą wyliczanką, bądź wymienianiem od myślników. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna rubryka podlegająca surowej ocenie.

Historia: Około jednej strony A4 (lub więcej) w Wordzie czcionką w rozmiarze 12. Niedopuszczalne jest kopiowanie fragmentów książek oraz profili innych graczy (także z innych gier). Historia musi być zgodna z realiami gry oraz przynajmniej w pewnym stopniu poprawna historycznie (Admini będą palić na stosie Spartan, kosmonautów, podróżników w czasie, przyjaznych i nieprzyjaznych kosmitów oraz inne plugastwa tego typu). Gracz powinien w niej zawrzeć najważniejsze wydarzenia z życia postaci oraz takie, które wyjaśniają pochodzenie danych umiejętności i rzadko spotykanych przedmiotów, które są w posiadaniu postaci.CENNIK PUNKTÓW WOLNYCH:
Umiejętność – 1 pkt
Zaleta – 2 pkt
1 gwiazdka do wybranej statystyki – 3 pkt
Po akceptacji karty przez Administratora i Głównego Mistrza Gry postać może odetchnąć z ulgą i zacząć nowe życie jako pełnoprawny obywatel Victorian London. Jeśli karta postaci nie uzyska akceptacji postać nie może brać udziału w życiu forum (poza działem "Inne")!
Oto przykładowe karty postaci na których można się wzorować tworząc własną:
link link
Powrót do góry Go down
 
Karta postaci - wzór
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Victorian London RPG :: Informacje :: Karty postaci-
Skocz do: