Victorian London RPG
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Victorian London RPG
 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Pomoc przy karcie

Go down 
+4
Donatien
Jenny Evans
Grabarz
Vinny
8 posters
AutorWiadomość
Vinny

Vinny


Profesja : Finansista
Wiek postaci : 33

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimePią 09 Kwi 2010, 22:09

Witam serdecznie, pierwszy post, siabada Damian jestem nie piję od 3 lat...

No to wstęp wynikający z premierowej wiadomości mamy za sobą, teraz czas na konkrety. Przymierzam się do gry i mam kilka pytań, które znacząco mogą wpłynąć na moją postać.

- kupując zaletę muszę zapłacić 2 wolne punkty. Przy czym jeśli kupuję zaletę muszę kupić też wadę. I teraz mam problem. Czy płacę za to 2 pkt czy cztery, osobno za każdy 'bonus'
- czy umiejętności mają poziomy?
- na jakiej zasadzie mistrzowie gry odpisują graczom? Są jakieś mniej lub bardziej tajne tabelki i obliczenia, czy jest to bardziej 'na oko'. Pisząc na oko mam na myśli - odgrywanie postaci, dokładność opisu i do tego analiza karty postaci z mniejszą lub większą tolerancją.

Liczę na jak najszybszą odpowiedź, coby jak najszybciej zacząć. Ciach bajera
Powrót do góry Go down
Grabarz
Główny Mistrz Gry
Grabarz


Profesja : Medyk (grabarz)
Wiek postaci : 45 lat

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeNie 11 Kwi 2010, 14:06

A oto odpowiedzi, o które prosiłeś:

1.Kupując zaletę za punkty wolne płacisz tylko przypisany im koszt (2 punkty). Zasada dobierania wad tyczy się sytuacji, gdy nie chcesz zużywać ów zasobu. Wtedy możesz w zamian za wadę wziąć zaletę.

2.Jako takich poziomów umiejętności nie ma, są jedynie specjalizacje, które czynią Twoją postać bieglejszą w danej dziedzinie. Np. moja postać mając specjalizację w wiedzy tajemnej dysponuje znacznie dokładniejszymi danymi na temat istot nadprzyrodzonych, rytuałów i tym podobnych.

3.Cóż, wzbraniamy się przed zbytnim "tabelizowaniem" naszej gry i ocena tego, czy dana czynność się uda jest związana z jej sensownością, statystykami i umiejętnościami postaci oraz jakością opisu. Analizowanie kart odbywa się wedle odczuć samych oceniających i właśnie dlatego kandydat musi otrzymać więcej niż jedną akceptację. Dzięki temu gorsza karta nie zostanie przepuszczona za sprawą zbyt tolerancyjnego jurora, a czepialstwo tego bardziej wymagającego niekoniecznie musi blokować niezłemu w sumie graczowi dostęp do gry.

Wybacz, że musiałeś czekać, ale wiesz jak to bywa z weekendami-masa przyjemnych zajęć, którym człek bardzo chce się oddać.
Powrót do góry Go down
Vinny

Vinny


Profesja : Finansista
Wiek postaci : 33

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeNie 11 Kwi 2010, 19:27

Nie ma problemu, tymczasem nim wrzucę kartę mam jeszcze pytania:

- Który mamy rok w grze? Bo może to mieć znaczący wpływ na historię mojego bohatera.
- Jak to się ma z wiekiem demonów? Chodzi o to, jak reagują na starzenie się. Starzeją się wolniej niż ludzie, może w ogóle się nie starzeją?
- Chodzi o pieniądze przy wykupionych zaletach bogacz, właściciel i profesji finansista /własność to dobrze prosperująca firma/. Ile gotówki może mieć dostępnej (np na jakimś koncie w banku) postać?


Ostatnio zmieniony przez Vinny dnia Nie 11 Kwi 2010, 21:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Jenny Evans

Jenny Evans


Profesja : Oprych
Wiek postaci : 19 - 20

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeNie 11 Kwi 2010, 20:37

Nie tworząc nowego tematu, ja także mam kilka pytań, które dotyczą Faerii.

1. Jak długo mogą trwać ich iluzję ? Czy ta umiejętność/zdolność rozwija się z czasem ? Iluzja obejmuje jeden cel, czy więcej np. czy zmieniając kolor kwiatów, widzi to jedna, czy więcej osób ?

2. Ich wiek. Są długowieczne, czy przeciwnie ?
Powrót do góry Go down
Donatien
Admin
Donatien


Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeNie 11 Kwi 2010, 22:14

Vinny:

1. Nie określiliśmy dokładnej daty akcji i nie mamy zamiaru tego robić. Niemniej zakładamy, że wszystko dzieje się mniej więcej w przedziale od 1850 roku do 1890.

2. Demony nijak nie mogą przedłużyć żywotności ciała, które posiadły. A skoro jest to ciało ludzkie to starzeją się w normalnym ludzkim tempie i są tak samo podatne na śmierć, choroby i ból.

3. Cóż, tutaj również nie ma określonej liczby. Zakładamy, że przy wybraniu owych zalet postać stać na większość dóbr jakie można nabyć za pieniądze. Zdajemy się na wyczucie gracza (lecz przy tym bacznie obserwujemy czy aby nikt nie przesadza).

Jenny:

1. Długość trwania iluzji zależna jest od siły woli danej jednostki i złożoności danej iluzji, więc ciężko mi określić dokładny czas nie mając w tym momencie żadnych wyznaczników. Iluzja jest stałą cechą rasy, więc mechanicznie nie ma możliwości jej rozwijania, aczkolwiek, tak jak wspomniałem, siła woli jest tutaj statystyką bardzo przydatną. Zmiany wyglądu widzi każdy kto w danej chwili zechce spojrzeć na postać.

2. Faerie dożywają podobnego wieku co ludzie.
Powrót do góry Go down
https://victorianlondon.forumpolish.com
Vinny

Vinny


Profesja : Finansista
Wiek postaci : 33

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimePon 12 Kwi 2010, 23:33

Jeszcze jedno, ostatnie już pytanie dotyczące karty:

Jak długo trwa oczekiwanie na akceptację karty?
Powrót do góry Go down
Donatien
Admin
Donatien


Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeWto 13 Kwi 2010, 00:03

Wszystko zależy od tego jaką ilością czasu dysponują oceniający. Zazwyczaj jednak karty czekają dzień, maksymalnie dwa dni (bodajże był jeden taki przypadek).
Powrót do góry Go down
https://victorianlondon.forumpolish.com
Victorie

Victorie



Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeNie 18 Kwi 2010, 22:11

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale chciałabym jeszcze zapytać o taką jedną sprawę - dynamikę karty postaci, a konkretniej - możliwość wprowadzania zmian. Już wyjaśniam o co chodzi.

1. Czy podczas gry możliwe jest, że postać nauczy się samemu, od innego gracza czy też z książek pewnych umiejętności, których nie ma "wykupionych" w karcie postaci? Z jednej strony to trochę nienaturalne, żeby ktoś ciągle powtarzający daną czynność (np. strzelanie) w końcu się jej nie nauczył, z drugiej strony wiem, że może to prowadzić do pewnej nieuczciwości i nierówności (gracze grający dłużej mieliby więcej czasu na nauczenie się dodatkowych umiejętności, wobec tego mieliby przewagę nad nowymi). Prowadziłoby to też do zmian w karcie postaci. Wiem, że pewnie do tej pory nie było takiego przypadku, by ktoś chciał opanować niewpisaną umiejętność i pewnie nie często się to będzie zdarzać, ale pytam z ciekawości.

2. To samo ze statystykami - komuś ciągle biegającemu podczas gry powinna chyba wzrosnąć szybkość? Albo studiującemu coś - inteligencja?

3. I jeszcze raz to samo: wady i zalety - czy postać może zapaść na ciężką chorobę, albo czy może np. otrzymać od innego gracza jakiś majątek, zyskując tym samym zaletę "posiadacz"?

4. Teraz organizowany jest event. Czy udział w tym wydarzeniu może być odnotowana w historii postaci? To może być ważne dla np. policjanta, który przypuszczalnie rozwiąże tą zagadkę. Tak samo z ważnymi wydarzeniami w życiu postaci.

Więc jak to jest? Czy takie zmiany w karcie postaci są dopuszczalne? Jeśli tak, to pod jakimi warunkami?
Powrót do góry Go down
Grabarz
Główny Mistrz Gry
Grabarz


Profesja : Medyk (grabarz)
Wiek postaci : 45 lat

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeWto 20 Kwi 2010, 20:34

Wybacz zwłokę, już odpowiadam na Twoje pytania.

1.Tak, bohaterowie naszego forum mogą się uczyć nowych umiejętności, o ile będą je odpowiednio długo szlifować. Polega to na opisywaniu treningów (opis musi być dobry a same ćwiczenia wielokrotne i regularne) oraz wyjaśnieniu podstawowych spraw organizacyjnych, np. skąd postać wzięła sprzęt potrzebny do swych ćwiczeń.
Wiem, że nowi gracze będą przy tym nieco poszkodowani, ale RPG bez rozwoju postaci potrafi się bardzo szybko znudzić. Poza tym tak naprawdę będzie się tu liczyła aktywność, to ona wiąże się bowiem z większą ilością dobrze opisanych treningów.

2.Sprawa ma się tu tak samo jak powyżej. Regularne, dobrze rozpisywane treningi umożliwiają poprawienie statystyk fizycznych, umysłowych i społecznych swojej postaci. Oczywiście ciężko jest poprawić wygląd, a wymyślenie dobrego treningu percepcji może być niezłym wyzwaniem, ale generalnie nie ma żadnych przeszkód, które utrudniałyby rozwój.

3.Tak, może. Warunkiem jest dobre rozpisanie turki, odpowiednie uzasadnienie itp. Niektóre wady mogą też wynikać z walk stoczonych z innymi graczami lub ran odniesionych w sesjach.

4.Jak najbardziej, jest to jeden z profitów, jakie postać może czerpać z udziału w podobnych wydarzeniach. Pomijając już samą otoczkę fabularną takie duże sesje mogą nam dać całkiem jasne pojęcie na temat tego, jak dobry jest dany gracz. Nie muszę chyba wspominać, że wyższe szczeble społeczne są zarezerwowane dla lepszych graczy, czyż nie?

Na koniec chcę rozwiać nadzieje wszelkich graczy myślących, że rozwój postaci może być szybki. Ćwiczenia wymagają czasu i oddania, nie liczcie więc na to, że w tydzień grania osiągnięcie jakieś widoczne postępy w dziedzinie mechaniki gry (A więc statystyk umiejętności itp.).
Powrót do góry Go down
Orick

Orick


Profesja : Wampir - Orator
Wiek postaci : Wygląda na ok. 23

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeCzw 22 Kwi 2010, 18:23

Kwestia wampirów. Czy można wziąć założenia znane z Wampira: Maskarady? Nie mam zamiaru opisywać całego rytuału spokrewniania, ale całkiem użyteczna, na rzecz historii, byłaby dla mnie właściwość wampirzej krwi - śmiertelny, który ją spożywa, staje się niemalże "sługą" wampira - karmiciela. Czy i tutaj podobna zasada mogłaby mieć miejsce?
Powrót do góry Go down
Grabarz
Główny Mistrz Gry
Grabarz


Profesja : Medyk (grabarz)
Wiek postaci : 45 lat

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeCzw 22 Kwi 2010, 21:48

Nasza gra nie ma nic wspólnego ze Światem Mroku, więc wampirza krew nie posiada tu żadnych specjalnych właściwości, które mogłyby posłużyć do stworzenia Ghula. Nie istnieje też nic takiego jak "rytuał spokrewnienia" (bo też nasze wampiry to nie spokrewnieni).
Generalnie nie mamy zamiaru akceptować żadnych innowacji, które są zwyczajnie zapożyczone z innych systemów. Proszę o trzymanie się opisu rasy, który udostępniliśmy.
Powrót do góry Go down
Orick

Orick


Profesja : Wampir - Orator
Wiek postaci : Wygląda na ok. 23

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeCzw 22 Kwi 2010, 23:23

Zatem czekają mnie drobne zmiany w karcie. Dzięki wielkie za odpowiedź.
Powrót do góry Go down
Luke Cromwell





Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeWto 20 Lip 2010, 17:50

Witam, jak na pierwszy post przystało.

1. Ile kosztuje malutki domek i ćwierć hektara ziemi pod Londynem?

2. Czy moja postać, mając zaletę "właściciel", może od początku posiadać wyżej wspomniany majątek i konia?


Ostatnio zmieniony przez Luke Cromwell dnia Czw 22 Lip 2010, 12:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Donatien
Admin
Donatien


Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeSro 21 Lip 2010, 22:39

1. Od około 500 do 600 funtów.

2. Jak najbardziej - może.
Powrót do góry Go down
https://victorianlondon.forumpolish.com
Arietta





Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeSro 29 Wrz 2010, 15:37

Witam. Mam takie pytanie.
Wampiry : "zdolność wspinania się nawet na pionowe mury w prawdziwej formie (tylko i wyłącznie)".
Mogę więc przetworzyć to „na chłopski rozum” ? To znaczy, że ich cechy fizyczne (siła, zręczność) podnoszą się i dzięki temu mogą się wpisać, czy po prostu od tak to się dzieje ? A może ma to związek z przestawianiem kości, zmianą siły mięśni ? Chciałabym wiedzieć, bo to istotna kwestia w wampirzym życiu.
Powrót do góry Go down
Grabarz
Główny Mistrz Gry
Grabarz


Profesja : Medyk (grabarz)
Wiek postaci : 45 lat

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeSro 29 Wrz 2010, 18:11

Jest to nadprzyrodzona zdolność nie związana z ich statystykami. Innymi słowy wampiry "po prostu to potrafią".
Powrót do góry Go down
Arietta





Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeSro 29 Wrz 2010, 19:44

Nasunęła mi się jeszcze jedna myśl, o którą wolę zapytać. Czy umiejętność "kulturoznawstwo" można jakoś uściślić, a dzięki temu uzyskać o jakiś kulturach większe pojęcie, podstawy języka itd. ?
Powrót do góry Go down
Donatien
Admin
Donatien


Profesja : Arystokrata
Wiek postaci : Nieznany (ciało: 21 lat)

Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitimeSob 02 Paź 2010, 00:56

Kulturoznawstwo odnosi się raczej do znajomości wielu kultur na raz w większym lub mniejszym stopniu. Można znać kilka słów, lecz myślę, iż znajomość języka (na poziomie komunikatywnym) wymaga już lingwistyki. Możliwość specjalizacji w jednej konkretnej kulturze jest możliwa, ale przy akademickim wykształceniu. Jest jeszcze jedna możliwość - mianowicie dobre opisanie i uzasadnienie posiadania takiej wiedzy.
Powrót do góry Go down
https://victorianlondon.forumpolish.com
Sponsored content





Pomoc przy karcie Empty
PisanieTemat: Re: Pomoc przy karcie   Pomoc przy karcie I_icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Pomoc przy karcie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Victorian London RPG :: Inne :: Pytania-
Skocz do: